Kaip moterims sustabdyti plaukų slinkimą?

4 min perskaityti

Kaip moterims sustabdyti plaukų slinkimą?

Nenorime skelbti blogų naujienų, tačiau tyrimai rodo, kad mažiau nei 45 proc. moterų išgyvena gyvenimą neprarasdamos bent dalies plaukų.

Nesvarbu, ar susiduriate su plonėjančiomis sruogomis, retėjančia plaukų linija, ar tikrais išplikimais, plaukų slinkimas gali būti nemalonus ir pakirsti pasitikėjimą savimi.

Jei susiduriate su šia nemalonia problema, tikėtina, kad norite sustabdyti plaukų slinkimą - kuo greičiau, kaip tik įmanoma.

Turime keletą moksliškai įrodytų gydymo būdų, kuriuos galite išbandyti bet kokio tipo plaukų slinkimo atveju, tačiau pirmiausia sužinokite daugiau apie tai, kodėl jums gali pradėti slinkti plaukai.

Kodėl plaukai slenka moterims

Moterims plaukų slinkimas pasitaiko kiekvieną dieną. Iš tikrųjų vidutiniškai per dieną žmogus netenka nuo 50 iki 100 plaukų. Tačiau jei iškrenta kur kas daugiau, gali būti, kad susiduriate su moterų plaukų slinkimu.

Yra keletas plaukų slinkimo tipų ir priežasčių, dėl kurių jie atsiranda. Dažniausiai pasitaikančios priežastys yra šios:

Genetika

Genetika yra bene dažniausia plaukų slinkimo priežastis. Medicininiu požiūriu tai vadinama androgenine alopecija, bet dar vadinama moterišku plaukų slinkimu. Iš esmės tai reiškia, kad turite tam tikrų genų, dėl kurių jūsų plaukų folikulai susitraukia, todėl plaukai nustoja augti.

Genetinis plaukų slinkimas pasireiškia dėl to, kad jūsų organizmas per daug reaguoja į androgenus: hormonus, padedančius augti plaukams ir reprodukciniams gebėjimams.

Dauguma moterų androgenetinę alopeciją pastebi vėlesniame amžiuje, tačiau ji gali pasireikšti bet kuriame amžiuje (įskaitant paauglystę).

Hormonai

Kai pagalvojate apie testosteroną, tikriausiai iš karto susiejate jį su vyriškuoju hormonu. Tačiau jo šiek tiek turi ir moterys.

Kai testosteronas prisijungia prie androgenų receptorių, esančių plaukų svogūnėliuose ir odos papilvėje (kuri reguliuoja plaukų augimą), jis gali sutraukti plaukų folikulus ir sukelti plaukų slinkimą.

Šis testosteronas taip pat gali virsti dihidrotestosteronu (DHT), kuris taip pat gali prisijungti prie androgenų receptorių ir sukelti plaukų slinkimą.

Menopauzė

Estrogenas ir progesteronas yra du hormonai, susiję su plaukų sveikata. Tačiau moterims išgyvenant menopauzę šių hormonų gaminasi mažiau.

Kai organizme mažiau estrogeno ir progesterono, testosteronas gali lengviau laisvai judėti ir sukelti plaukų slinkimą.

Skydliaukės problemos

Jūsų skydliaukė (ir jos veikla) gali turėti įtakos tam, kiek sveiki yra jūsų plaukų folikulai ir ar jums slinksta plaukai.

Viena iš skydliaukės ligų vadinama hipotireoze: Kai jūsų organizmas gamina per mažai skydliaukės hormono. Dėl to gali vėluoti plaukų augimo fazė, todėl gali slinkti plaukai, bet jų neauga daugiau, kad juos pakeistų.

Ir atvirkščiai, yra hipertirozė, kuri reiškia, kad gaminate skydliaukės hormono perteklių. Dėl to gali būti skatinamas plonesnių plaukų augimas, kurie savo ruožtu lengviau lūžinėja.

Blogi plaukų įpročiai

Nuolatinis karštų įrankių naudojimas, tam tikros šukuosenos ir cheminio pagrindo procedūros - visa tai gali sukelti plaukų slinkimą.

Plaukų dažymas, perregimas ar atpalaidavimas gali būti ypač žiaurus jūsų sruogoms, o dar blogiau, jei bet kurį iš šių dalykų darote dažnai. Kai plaukai yra pažeisti, jie gali slinkti.

Plaukų slinkimą gali paskatinti ir griežtos šukuosenos, kurios tempia galvos odą (pvz., kuodukas). Tai vadinama traukos alopecija, kuri sukelia nuolatinį plaukų slinkimą.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą moterims

Pastebėję, kad jums slinksta plaukai, norėsite kuo greičiau sustabdyti plaukų slinkimą. Taip galėsite išsaugoti visus dar turimus plaukus.

Pasikalbėję su sveikatos priežiūros specialistu, galėsite rasti optimalų sprendimą savo plaukų problemoms spręsti. Štai keletas gydymo būdų, kurie jums gali būti pasiūlyti.

Minoksidilis

Norėdami spręsti genetinio plaukų slinkimo problemą, galite išbandyti vietinio poveikio minoksidilą. Jis yra patvirtintas FDA kaip androgeninės alopecijos gydymo priemonė ir dažnai parduodamas prekiniu pavadinimu Rogaine Vietinio minoksidilio galima rasti 2 % tirpalo arba 5 % putų pavidalu.

Kaip jis veikia: Vietinio poveikio minoksidilas skatina kraujagysles atsiverti, kad į plaukus patektų daugiau maistinių medžiagų ir deguonies. Be to, jis pailgina plaukų augimo laikotarpį, o tai reiškia, kad atsiranda daugiau folikulų, kurie pakeičia prarastus plaukus.

Spironolaktonas

Jei dėl testosterono jūsų plaukai slenka, gali padėti receptinis vaistas nuo aknės spironolaktonas.

Vartojant spironolaktoną, jis stabdo testosterono virtimą DHT, taip pat lėtina androgenų gamybą. Šis procesas sustabdo arba sulėtina plaukų slinkimą.

Šampūnas ir kondicionierius nuo plaukų slinkimo


Kaip minėjome, pažeisti plaukai (ypač sausos ir trapios sruogos) dažniau lūžinėja. Taigi, vienas iš jūsų plaukų tikslų turėtų būti drėkinimo grąžinimas į sruogas.

Po plaukų slinkimo šampūno naudojimo gali padėti plaukų slinkimo kondicionierius. Nuo plaukų slinkimo gali padėti apsisaugoti ir kas savaitę naudojama drėkinamoji plaukų kaukė.

Kiti būdai, kaip išvengti žalos, yra leisti plaukams išdžiūti ore arba apriboti karštų įrankių naudojimą, taip pat pailginti laiką tarp plaukų dažymo ar atpalaidavimo.


Biotinas

Smalsu, ar staiga išpopuliarėję biotino guminukai plaukams iš tikrųjų veikia? Atsakymas: gali. Biotinas yra B grupės vitaminas, kuris skatina sveikus plaukus ir jų augimą.

Vieno tyrimo metu nustatyta, kad vartojant biotiną greičiau auga plaukai žmonėms, kurių plaukai retėja. Tačiau reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų galima teigti, jog biotinas tikrai gali padėti nuo plaukų slinkimo.

Biotino taip pat galite gauti su sveika mityba. Jo yra tokiuose maisto produktuose kaip kiaušiniai, pienas ir bananai.


Moterų plaukų slinkimo stabdymas


Moteriai plaukų slinkimas gali būti pražūtingas. Jis gali sukelti nerimą, stresą ir iš tiesų paveikti jūsų savivertę.

Dažniausios moterų plaukų slinkimo priežastys yra genetinis polinkis (dėl kurio atsiranda moteriškas plaukų slinkimas, kartais vadinamas moterišku plikimu), hormonų pokyčiai, amžius ir plaukų įpročiai. Dėl šių priežasčių gali pastebimai slinkti plaukai arba atsirasti plaukų slinkimo žymių.

Kad ir kokie būtų jūsų plaukų slinkimo požymiai, norėsite šalinti simptomus naudodami veiksmingą plaukų slinkimo gydymą. Galite apsvarstyti galimybę vartoti vietinio poveikio arba geriamuosius vaistus, taip pat į savo kasdienybę įtraukti keletą sveikų plaukų įpročių.

Nežinote, nuo ko pradėti? Apsvarstykite galimybę pasikalbėti su sveikatos priežiūros specialistu, kuris jums patars. Jie gali nustatyti jūsų plaukų slinkimo tipą (pvz., androgenetinė alopecija arba traukos alopecija), atsižvelgti į bet kokias kitas galimas jūsų sveikatos būkles ir parinkti jums plaukų slinkimo gydymo būdą.